• Email

Історія GTF

Без політики. Лише спорт.

Global Taekwon-Do Federation

GTF була створена у березні 1990 року як організація, що не залежить від уряду будь-якої країни [КНДР], будь-якої ідеології [чучхе — офіційна ідеологія Північної Кореї]. При цьому метою засновника — гранд-майстра Пак Джун Тхе — було збереження унікальності цього виду бойового мистецтва одночасно з його модернізацією.
Було розроблено шість нових формальних комплексів (додатково до 24 традиційних, однак форма "чучхе" стала необов'язковою), правила змагань було дещо змінено заради реалістичності та зрозумілого суддівства. Окрім того, інструкторам було надано більше свободи дій при підготовці спортсменів та додано дев'ять додаткових вправ на базі традиційної техніки.
tkd_gtf.jpg

International Taekwon-Do Federation

Організація була створена 22 березня 1966 року в столиці Південної Кореї Сеулі. Однак у 1972 році її керівник генерал Чой (Чхве) Хон Хі з політичних причин був змушений покинути країну й оселитися в Канаді. У середині 80-х генерал почав співпрацювати з урядом Північної Кореї (КНДР). Ця країна стала називати ITF національним видом спорту. Вплив КНДР призвів до того, що після смерті засновника у 2002 році організація поділилася на частини. Дві великі: так званий "північнокорейський" (штаб-квартира у Австрії, контролюється з КНДР) напрямок та "європейсько-американський" (Іспанія), а також близько 15 відносно невеликих організацій. GTF в Україні тісно співпрацює з Всеукраїнським Союзом Таеквон-До та Федерацією Чан Хун Таеквон-До.

World Taekwondo (WT)

У 1973 школи та інструктори ТКД отримали підтримку від керівництва Південної Кореї й відкрили палац «Кукківон» — Всесвітній центр Таеквондо, де займаються розвитком та вдосконаленням цього виду мистецтва. Одночасно була заснована Всесвітня Федерація Тхеквондо (World Taekwondo Federation). Були створені нові формальні комплекси (пхумсе), змінена базова техніка, термінологія, а також правила проведення змагань. Фактично WTF — інший вид спорту. З 2000 року WTF стає Олімпійським видом. У 2017 році абревіатура WTF була скорочена до WT (World Taekwondo). Стосунки спортсменів GTF та WT в Україні є дружніми.
Image

Гранд Майстер Пак Джун Тхе (1943-2002)

Глобальна Федерація Таеквон-До (GTF) була організована та створена під керівництвом знаменитого Гранд Майстра Пак Джун Тхе, володаря чорного поясу дев'ятого дану. Ім'я Гранд Майстра в світі бойових мистецтв — синонім філігранної техніки, технічної досконалості. Поряд з професійними багажем, Гранд Майстер — людина виняткових людських якостей.
Простота, чесність, порядність і сміливість, поряд з професіоналізмом екстра-класу, стали головними причинами, які згуртовували людей навколо нього.
Складно знайти фахівця з карате або кунг-фу з Японії чи Китаю, які наважилися б приїхати до Кореї для того, щоб у конкуренції з місцевими видами бойових мистецтв, розвивати там національне єдиноборство. А ось Пак спокійно об'їхав весь світ. У 1970 році він демонстрував Таеквон-До у В'єтнамі, де є власний вид — вьєтво-дао. У 1980 році Пак, громадянин Республіки Корея, приїхав до КНДР для розвитку там Таеквон-До. З 1982 по 1984 він викладав Таеквон-До у Японії; у 1988-89 роках — Китаї та СРСР.
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Taekwon-DO GTF в Україні

ГТФ в Україні почало розвиватися зі створення у квітні 1997 році у м. Києві громадської організації — Глобальна федерація таеквон-до м. Києва.

Восени 1997 р. збірна команда України, основу якої складали київські спортсмени, вперше взяли участь у турнірі СНД з таеквондо ГТФ у м. Майкоп (Росія).

Команда посіла друге місце у командних спарингах, поступившись у фіналі збірній РФ. На цьому турнірі керівники федерації Бойко Валерій Миколайович та Мельник Сергій Васильович познайомилися з засновником ГТФ — Гранд Майстром Пак Джун Тхе.

Виступ на турнірі збірної команди України Гранд Майстру сподобався, він сказав, що у спортсменів дуже гарна техніка та свій, вражаючий, стиль ведення спарингів. Гранд Майстер із задоволенням прийняв запрошення завітати до України. Він сказав, що охоче відвідає нашу столицю. На жаль, через важку хворобу Гранд Майстер так і не зміг завітати до України.

Глобальна Федерація Таеквон-До м. Києва послідовно розвивається, два рази на рік проводячи міські змагання серед дітей та дорослих. У 2004 році була створена Глобальна Федерація Таеквон-до України. А на чемпіонаті світу з GTF (у цьому ж році) збірна команда України вперше виграла Чемпіонат Світу.

У 2018 році Глобальна Федерація Таеквон-до України об'єднала зусилля з Всеукраїнським Союзом Таеквон-до для спільного розвитку виду спорту.

Турнір у м. Майкоп (1997 рік)

Турнір у м. Майкоп (1997 рік)

Збірна команди України на Чемпіонаті світу (2004 рік)

Збірна команди України на Чемпіонаті світу (2004 рік)

Search