• Email

Екіпірування для TKD ITF

Добок для Таеквон-До ІТФ. Дві федерації - два варіанти.

Форма для занять Таеквон-До називається добок, а не кімоно, як багато хто помилково думають. Оскільки існує безліч версій цього єдиноборства, важливо дізнатися який саме займається ваша дитина. Справа в тому, що на змагання можуть не допустити в формі "чужий" організації. Наша організація, Всеукраїнський Союз Таеквон-До, в рамках змагань місцевого або всеукраїнського рівня дозволяє використовувати форму будь-якої версії Таеквон-До, але тільки для новачків. Справа в тому, що змагання в Україні є етапом відбору на міжнародні старти. А там все строго.

Інтернаціональна Федерація Таеквон-До: версія КНДР

Для спортсменів ITF передбачена куртка з запахом. Добок Готується з чистої бавовни або ж з бавовни, що містить певну кількість синтетики. У першому випадку добок слід називати «Капп», а в 2-му - «Капп Супер». Обов'язково повинен бути зображений знак «ITF» на курточці (ззаду і спереду) і на штанах вертикально.

ITF (old)

Dobok ITF

Міжнародна Федерація Таеквон-До: Європейська версія

Для Таеквон-До версії МФТ (англійською також пишеться як ITF - International Taekwon-Do Federation) також передбачена куртка з запахом. Але відрізняється емблема, а також розмір ієрогліфів на спині. Напис itf на штанях виконана малими літерами. Добко легші, так як використовуються сучасні синтетичні матеріали.

itf (new style)

itf New Style

Інтернаціональна Федерація Таеквон-До: версія КНДР

Спонсором організації є компанія Daedo (Іспанія). Відповідно, екіпіровку потрібно купувати саме цього виробника. Це рукавички 10 OZ (10 унцій), фути і шолом. Daedo є виробником товарів якості трохи вище середнього, але і ціни на них не "космос", на відміну від продукції інших іменитих європейських брендів.

Міжнародна Федерація Таеквон-До: Європейська версія

Дозволяється використовувати екіпіровку кількох брендів: TopTen, MAXPRO, Manus, Gran Marc, NI-KKO, MAD, Fujimae та Adidas. Плюсом Adidas і TopTen є те, що в їх екіпіровці можна також виступати на змаганнях з кікбоксингу. Рукавички у цій версії Таеквон-До (на відміну від ITF КНДР) — з відкритою долонею.

+Image

Шолом

Голова повинна бути добре захищена з усіх боків, включаючи верхню частину. Підходить або шолом з гуми (коштує дорого, але служить "вічно"), або з амортизуючої піни EVA (коштує недорого, але служить рік-півтора). Для спортсменів-новачків продаються окремо прозорі маски, які легко закріплюють до шолома: допомагають уникнути травм і подолати страх перед ударом.
+Image
+Image

Рукавиці

Використовуються рукавички з відкритою долонею. Їх перевагою є те, що вони - із закритим більшим пальцем, тобто, не потрібно бинтувати руку, оскільки кисть і так надійно зафіксована, але при цьому рука "дихає". Плюс їх легко надягати і знімати в перерві між поєдинками. При виборі важливо якість покриття, наповнювача і липучок. Розмір визначається за обсягом долоні (у сантиметрах).
+Image
+Image

Фути (кікси)

Використовуються фути з хорошим захистом носка і п'ятки, а також якісними липучками. Фути або, інша назва, Кікс, відрізняються за розміром. Але вибрати відносно нескладно, так як він приблизно відповідає розміру взуття. Зазвичай дітям купують фути трохи на виріст, але якщо мова йде про підготовку до серйозного турніру, потрібні фути розмір в розмір.
+Image

Search